Kategoriler

Yer Döşemeleri

Zemin Nedir?

Zemin, geoteknik mühendisliğinde, kayaç döngüsü ile meydana gelen kaynaşmamış ya da zayıf kaynaşık olma özelliği gösteren mineral tanelerinden oluşmuş birikintilerdir. Bu taneler arasındaki boşluklar ya da gözenekler sıvı ve/veya hava içerir

ve ZEMİN üzerine çeşitli yapıştırıclarla veya direkt serilen döşeme veya kapmalara yer döşemesi denir.
 

Bazıları; 

Deck Döşeme
Kompozit deck üretim süreçleri  , plastik türevleri ve ahşabın bazı üretim süreçleri neticesinde bir araya getirilmesi ile elde edilen üstün özelliklere sahip yeni nesil dış mekan zemin kaplamadır.

 10 yılı aşkın bir süredir uluslar arası markette tanınan ve kendine geniş kullanım alanı bulan kompozit deck ürünleri son yıllarda ülkemizde de geniş kitleler tarafından tanınmaya ve kullanılmaya başlanmıştır.

 Dış mekanlarda kullanılan doğal ahşap malzemelerin maruz kaldıkları ve neticesinde fiziki bozukluklara (dönme, çürüme, küflenme, kıymıklanma)  sebep olan sıcaklık değişimleri, yağmur suyu, nem gibi doğa olayları Kompozit Deck  ürünlere etki etmemektedir.

 Kompozit Deck deforme olmadığı için, doğal ahşaba uygulanması gereken yıllık bakım ve masraflarından da tasarruf edilmesi sağlanır.

Pvc Döşeme
PVC Zemin Kaplamaları'nın en önemli özelliği estetik ve fonksiyonelliği bünyesinde başarılı şekilde birleştirmesidir. Çok geniş renk ve desen seçenekleri sunmasının yanı sıra son derece kullanışlı,antibakteriyel hijyenik, dayanıklı ve hesaplıdır. Tüm kalite tespit programlarından geçirilerek üretilmiş, Pvc zemin kaplamalarının yüzeyi özel PUR (Polyurethane Reinforced) tekniği ile güçlendirilmiştir. Bakteri barındırmadığı için sağlıklı bir ortam sağlar.PVC zemin kaplamalarının pek çok avantajı vardır. Çevre koşullarından gelecek zararlı etkilere ve aşınmalara dayanıklıdır. Son derece hijyeniktir, üzerinde bakteri barındırmaz.

Yer Fayansı
SERAMİK İLE ARASINDAKİ FARK NEDİR? Saf kilin pişirilmesi ile elde edilen boşluklu beyaz renkli seramik malzemeye fayans denir. ... Seramik yer karolarında ise durum farklıdır; seramik yer karoları aşınmalara dayanıklı olması, kayma ve düşme kazalarına karşı önlem olması açısından daha boşlukludur

Fayansın geçirimsiz olmasını sağlamak için bir sır tabakası ile kaplanması gerekir. İlk pişirmeden sonra sır maddesi sürülerek ikinci pişirme işlemi yapılır. Bunun sonucunda sırla kaplanmış, boşluksuz, geçirimsiz fayans elde edilir. Seramik malzemenin (fayans) sırlanması onu aşınmalara dayanıksız kılmasına karşın su geçirmezlik ve kir tutmazlık özelliği kazandırır. Bu nedenle sırla kaplanmış fayans daha çok banyo, tuvalet, mutfak vs. gibi ıslak hacim duvarlarında kullanılır. Seramik yer karolarında ise durum farklıdır; seramik yer karoları aşınmalara dayanıklı olması, kayma ve düşme kazalarına karşı önlem olması açısından daha boşlukludur (daha az sırlıdır) ve kalınlıkları daha fazladır.

Yer Döşemeleri
Yer Döşemeleri
Yer Döşemeleri
Yer Döşemeleri
Yer Döşemeleri
Yer Döşemeleri
Nusratiye Mah. Gmk Bulvarı Hasan Apt. Altı No:73/A Akdeniz/MERSİN
03242393032
info@sadikyapidekorasyon.com
www.sadikyapidekorasyon.com © Tüm Hakları Saklıdır
X