Kategoriler

Halı

HALI NEDİR?

Yere ya da mobilya üstüne serilen, süs olarak duvara asılan, genellikle yünden ya da ipekten sık bir biçimde dokunmuş, kısa tüylü, nakışlı, kalın yaygı.

HALI ÇEŞİTLERİ

  • CAMİ HAILARI
  • OTEL HALILARI
  • ÇİM HALI
  • KARO HALI
  • BUKLE HALILAR

Cami Halıları (özellikleri)

Cami Halıları; tüy dökmez, alev almaz, antistatik ve antibakteriyeldir.

Özel siparis kapsamında halısı üretilen bazı cami projelerimize ve Saflı ve Mihraplı Samur Cami Halıları ürünlerimize gözatabilirsiniz. Saflı ve Mihraplı modelleri mevcuttur.
Ürünler; 1000gr/m2 1450gr/m2 2100gr/m2 iplik (Polyamide(PA)) agirligindaki halılardan üretilmektedir.

Otel Halıları (özelikleri)

Otellerde genellikle bilinen renk ve desenleri tercih eden müşterilerimize “Standart Kontrat” halılarımız önerilmektedir. Kısa bir sürede siparişinin karşılanmasını isteyen otel yönetimleri “Standart Kontrat” türündeki halılarımızı tercih etmektedir.
Diğer taraftan, özgün renk ve desene sahip halıları tercih eden müşterilerimize “Butik Kontrat” halılarımızla hitap edilmektedir. Otel halılarımız tüy dökmez,antibakteriyel,alev almaz ve antistatiktir. Yeni projelerde yeni desen tasarımlarıyla müşterilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

Çim Halı (özellikleri)

Suni çim diye de adlandırılan sentetik çim günümüz de pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle bakım kolaylığı, düşük maliyeti ve zaman tasarrufu ile kullanıcıların tercih nedeni olmaktadır. 

– Aşınmalara karşı dayanıklıdır.

– Kayganlığı azdır.

– Güneş ışınına dayanıklıdır.

– Estetik görüntüye sahiptir.

– Kum kullanımı azdır.

– Maliyeti düşüktür.

– Bakımı kolaydır.

Suni çim günümüzde birçok yerde kullanılmaktadır. İlk akla gelen halı sahalar dışında kullanım alanları şu şekildedir.

– Koşu ve yolları

– Parklar

– Oteller

– Çocuk alanları

– Kafeteryalar

– Alışveriş merkezleri

– Tenis kortları

Karo Halı (özellikleri)

Ticari zemin kaplama malzemeleri arasında son birkaç yıldır yer alan karo halılar estetiğe önem verilen ve konfor aranılan mekanlarda, hijyene önem veren mükemmel bir çözümdür. Akustik performansın/ses yalıtımının ve statik enerji dayanımının yüksek olmasının yanı sıra, yangın standartlarına uygun olup IS0 9002,14001 sertifikalarına sahiptir.
Yükseltilmiş döşeme üstünde olduğu kadar, betonarme döşeme üzerinde de rahatlıkla uygulanabilen karo halılar, gerektiğinde istenilen kısımların sökülüp değiştirilmesi, zeminde farklı renkler kullanılarak istenen desenlerin oluşturulabilmesi gibi döşeme kolaylığı avantajlardan dolayı tercih edilmektedir. Dolayısıyla Karo halılar daha ekonomiktir; mekanın ölçüleri ne ise kullanılan halı miktarı hemen hemen aynı metrajdadır.

Genellikle 50×50 cm. ebatlarındaki karo halılar kendinden tabanlıdır. Ayrıca en iyi performans gösteren polyamid (PA) ipliğine sahip karo halılarda renk solması olmaz; yoğun kullanılan bölgeler ile az yoğun kullanılan bölgeler arasında renk farklılıkları görülmez. Kir ve leke gizleyen ve bunlara direnç gösteren karo halılar; endüstriyel temizlik malzemelerine dayanıklı olup koku,nem ve rutubet yapmaz.
Nakliye, malın teslimi, montaj ve yeniden taşımada da avantajlıdır. Çok yüksek binaların en üst katlarına bile kolaylıkla taşınabilir. Halının başka bir yere taşınması gerekiyorsa, basit bir şekilde yerinden sökülen halılar, yeniden kutulara yerleştirilerek yeni mekana kolayca nakledilir. Tackifier etkisindeki, post-it tarzındaki yapıştırıcı sayesinde karo halı yerinden birkaç kere sökülerek; yükseltilmiş döşeme uygulanan bir zemine ulaşılır ya da halı değiştirilerek mekanda yepyeni görüntü sağlanabilir. 
Her yönden avantajlı karo halılar, Sinema ve Tiyatro Salonlarında; Konferans, Konser ve Kongre Salonlarında; Ticaret Merkezlerinde; Fabrikaların Yönetim Ofislerinde; Havaalanlarında; Fuarcılık Sektöründe; Ofis Mekanlarında; Oteller ve Yönetim Ofislerinde; Banka Yönetim Binaları ve Şubelerinde; Devlet Dairelerinde kullanılabilir.

Bukle Halılar (özellikleri)

Yün, naylon ya da olefin gibi kalın iplikler ile kümelenen loop pile halılardır. Genellikle, kontrast yaratan rastgele renk noktalarından oluşan bu halı çeşidi rahatlatıcı bir yüzeye sahiptir. Bununla beraber resmi olmayan, rahat bir görüntü yaratır. Günümüzde bu terim, çok katmanlı loop halı stillerini ifade etmek üzere kullanılmaktadır.

Halı
Halı
Halı
Halı
Halı
Halı
Halı
Halı
Halı
Halı
Nusratiye Mah. Gmk Bulvarı Hasan Apt. Altı No:73/A Akdeniz/MERSİN
03242393032
info@sadikyapidekorasyon.com
www.sadikyapidekorasyon.com © Tüm Hakları Saklıdır
X