Kategoriler

Tadilat İşleri

Tadilat Nedir?

Tadilatın anlamı değişiklik, yenileme demektir. 

Yaşam alanlarımız olan evimizde ya da ofisimizde bir takım değişiklikler yapma girişiminde bulunup tadilat işlerine girişebiliriz. Kafamızda düşündüğümüz ve yapmayı planladığımız projeler bizlere daha iyi bir konfor alanı sunacak ise tadilat işlerinin zorluğundan niçin korkalım? İşinin ehli alanında profesyonel bir şekilde çalışan proje ekipleri ile birlikte tadilat işlerini planlamak ve tamamlamak gayet kolay olacaktır.

Evimizde görmekten sıkıldığımız mutfak dolapları, duvar renkleri ya da zemin döşemesi zamanla bizi değişikliğe zorlayan tadilat işlemlerinin başında gelmektedir. Yapılması planlanan bu işlemler aslında çok komplike olmayıp, işinin ehli ustalar ile kısa sürede bitirilecek ve ortaya harika konfor alanları çıkacak dönüşümledir.

Tadilattan Örnek İşler

Boya & Badana İşleri
Son zamanlarda her şeyi kendinizin yapması meşhur olduğu gibi boya badana işlerinde de kendin yap akımı aldı başını gidiyor. Eğer siz de duvarlarınızı boyacı bir uzmandan yardım almadan kendi başınıza boyamak ve bunu yaparken hem zevklerinizi konuşturmak hem de eğlenmek isterseniz size oldukça yardımcı olacağını düşündüğümüz birkaç tavsiye vermek istedik.

Renklerin anlamından güç alın

Koyu renklerde boya yapmak koyu renk her şeyi daha çok belli edeceği ve dolayısıyla hatalarınızı da daha çok yansıtacağı için hem risklidir hem de bu renkler çoğunluklar iç karartıcıdır. Bu nedenle boyacı ustalar bile boya yaparken koyu renklerden kaçınarak daha yumuşak tonlara yönelirler. Peki pastel tonlar arasından hangisini seçeceksiniz? Renklere karşı özel bir ilginiz ya da yüklediğiniz bir anlam yoksa pastel tonların hemen hepsi gözünüze aynı görünüyor olabilir ve seçim yapmak zor olur. Bu durumda renklerin taşıdığı anlamlardan ve hissettirdiklerinden, verdikleri enerjiden yararlanmalısınız. Daha ferah ve özgür hissettiren bir oda için mavi tonları mantıklı bir seçim olabileceği gibi, huzur ve dinginlik istiyorsanız lila tonlarını tercih edebilirsiniz. Yeşil genelde huzurun rengidir ancak aynı zamanda doğanın da bir yansıması olduğu için ne kadar börtü böcek, siner ve türlü haşerat varsa, onları da kendine çekeceğini hatırlatalım. Açık tonlarda sarılar ise size enerji verip canlılığınızı artıracaktır. Boyayacağınız odanın uyku odası olması durumunda ise mor ve lacivertin daha koyu tonlarına yönelebilirsiniz. Bu odalarda açık ve çok parlak renklerden kaçınmalısınız.

Ailenizi arkadaşlarınızı işin içine katın

Birlikte boya yapmak kadar zevkli bir şey daha yoktur. Eğlenirken etrafı biraz batırma ihtimaliniz bulunsa bile bir arada yaşayacağınız mutluluk bir boyacı tarafından size verilemeyecek bir histir. Bırakın her yer kirlersin, duvarlar istediğiniz kadar titizlikle boyanmasın ancak o duvarlara her baktığınızda sizi seven ve sizin de çok fazla değer verdiğiniz o insanları her daim hatırlamaya devam edeceksiniz. Alın elinize birer fırça ve tüm kuralları yıkarak duvarlara istediğiniz gibi renk verin. Desenler çizin, resimler yapın. Boya işi bittiğinde tek gördüğünüz kocaman bir mutluluk olacak. 

Alçıpan
Yıllara dayanan bir tarihi olan ve yıllardır da beğeni ile kullanılan asma tavanların modern olanlarını görmeniz yararınıza olacaktır. Teknolojinin nimetlerinden faydalanarak tasarlanmış olan günümüz asma tavanları eskiye nazaran koç daha kullanışlı ve estetikler.

Farklı aydınlatma sistemleri ile hazırlanan alçı asma tavanlar evlerinize yeniliği, şık duruşu ve kullanışı getirecek. Şimdi hanımların evde inşaat istemiyorum dediklerini duyar gibiyim.

Bence bu düşünceniz yanlış, çünkü bu sistem saatler içerisinde usta eller sayesinde kurulabiliyor. Saatler sonra ise keyfini sürmek siz kıymetli ev sahiplerine kalıyor.

Alçıpan asma tavanların çok modeli vardır. Yılın dikkat çeken modelleri arasında içe yuvarlak tavanlar çekiyor. Ortamı geniş durduran bu model sayesinde eviniz modern bir havaya bürünecek.

GegiTavan
Gergi tavan yaptırmak için Alçıpan ile havuz yapılıp, alçı boya toz vs olmaktadır.  Gergi tavanda ise özel hazırlamış olduğumuz profil sistemine kendi atölyemizde Gergi tavanı monte ederek led aydınlatma sistemi ile hazır olarak yapıp, direk salona, oturma odasına, mutfakta kullanabilirsiniz.  Gergi tavan sayesinde Alçıpan boya toz vs kurtulmuş olursunuz.

Çelik Kapı
Çelik Kapı Nedir?
Gelişen dünyamız beraberinde birtakım sorunları da beraberinde getirmiştir. Bunların en başında güvenlik sorunu gelmektedir. Bu sorunla beraber lüks tüketim sınıfında yer alan çelik kapı da artık zaruri ihtiyaçlar listesinde yerini almıştır. Çelik Kapılar, sac ve çelik lamalarla desteklenerek güçlendirilmiş, dışarıdan zorlamayla açılması imkânsız sağlam kapılardır.

Her çelik kapı çelik kapı değildir. Bir çelik kapının sağlamlığını belirleyen çeşitli faktörler vardır. Bunlar; doğru imalat, doğru ölçü, doğru montaj ile doğru kapı bölümlerine yapılan doğru takviyelerdir.

Bir çelik kapını sağlam olabilmesi için;

* İmalat esaslarına uygun olması

* Ölçü esaslarına uygun olması

* Montajda da önce köşebent kör kasa duvara giydirilip, onun üzerine tek parça kasa kaynatılmalı.

* Çelik Kapıya Çelik Zırhı uygulanmalı: 7 ayrı parçadan oluşan bu destek sistemi; kapının hırsızın müdahale edeceği bölgelerini takviye etmek amacıyla hazırlanmış 7 ila 10 mm arasında değişen kalınlığa sahip lamalardan ve kancadan oluşur.

Bir çelik kapı firması bu özelliklere uymuyorsa ürettiği kapılar sağlam ya da açılmayan çelik kapı sınıfına giremez.

Çelik Kapı Kasası Nedir? 

Çelik Kapınızın, duvara monte edilen bölümüdür. Genellikle her marka çelik kapıda kasa bölümü 2mm DKP sacdır. Çelik kapınızın, güvenli ve sağlam olabilmesi için kasanın bazı özellikleri olması gerekir. Çelik kapı kasasındaki mil yuvası en az 5 mm çelik ile güçlendirilmiş olmalıdır. 

Kullanılan kilit markası ve özelliği ne olursa olsun; Kilitten çıkan miller, her çelik kapıcının kalınlığını 2 mm olarak belirlediği kasanın mil yuvasına girer. O halde mantıklı ve pratik bir yöntemle bu bölümlerin çelikle desteklenmesi şarttır. Kapı kasasını tamamen çelikten imal etmek mümkün olmayacağından; kasasının kilit mil yuvasının çelik lamalarla (içi dolu çelik) desteklenmesi gerekir. Ayrıca bu da yeterli değildir. Kapınızın montaj sonrası kesin olarak esnememesi gerekir. Bu da ancak doğru montaj yöntemiyle sağlanır.

Tadilat İşleri
Tadilat İşleri
Tadilat İşleri
Tadilat İşleri
Tadilat İşleri
Tadilat İşleri
Tadilat İşleri
Tadilat İşleri
Nusratiye Mah. Gmk Bulvarı Hasan Apt. Altı No:73/A Akdeniz/MERSİN
03242393032
info@sadikyapidekorasyon.com
www.sadikyapidekorasyon.com © Tüm Hakları Saklıdır
X